Parkour & Freerun

Parkour & Freerun

Všeobecné informácie:

  • V oboch mestách (NR aj BA) trénujeme Parkour & Freerun tréningy 
  • PARKOUR KIDS je kurz vhodný pre najmladších začiatočníkov 
  • V NITRE SÚ KREDITOVÉ TRÉNINGY URČENÉ LEN PRE ŠTUDENTOV OD 10 ROKOV!
  • APF 1.0 je pre mierne pokročilých študentov 
  • APF 2.0 je pre najpokročilejších študentov
  • Tréningy trvajú 60 minút


Parkour máme rozdelený na štyri úrovne (vek a skúsenosti). Nemôžete priviesť vaše dieťa na tréning, kde sa trénujú pokročilejšie prvky, pretože vaše dieťa na to nie je pripravené. Naši tréneri odporúčajú zvoliť možnosť kurzu (najrýchlejšia cesta, ako sa naučiť čo najviac).

 

KURZOVÉ PROGRAMY


KURZ APF1 KIDS

Kurzový tréning vhodný pre najmladších začiatočníkov postavený na základe APF 1.0. Kurz zabezpečí, že skupina bude homogénna a uzavretá a študenti budú spoločne napredovať. Na tréningu trénujeme základné pohybové schopnosti a postupne prechádzame na akrobatické prvky. Kurz je vhodný pre deti vo veku od 8-11 rokovNaši tréneri jednoznačne odporúčajú parkour tréning formou kurzu.

Vek: 8-10 rokov

KURZ APF1

Kurzový program parkour a freerunning vhodný pre mierne pokročilých vo veku od 10 rokov. Pred prihlásením na kurz je nutné urobiť postupové skúšky na kreditovom tréningu APF 0.5. Kurz zabezpečí, že skupina bude uzavretá (homogénna) a všetci budú spoločne napredovať. Nebudú tak vznikať priepasti medzi novými a skúsenými zverencami, čo sa často stávalo. Na kurze sa naučíš základné akrobatické prvky ako: salto vpred, salto vzad, premet vpred, stojku, sklopku a rôzne pohybové a silové výdrže. Naši tréneri jednoznačne odporúčajú parkour tréning formou kurzu.

Vek: 10+

KREDITOVÉ PROGRAMY


APF 0.5

Tréning určený pre úplných začiatočníkov, ktorý slúži ako odrazový mostík pre ďalší postup. Na tréningu sa zameriavame predovšetkým na rozvoj základných pohybových a silových schopností. Behanie, skákanie, lezenie, koordinácia, kotúle – toto všetko potrebuješ vedieť, aby si mohol postúpiť vyššie.

Vek: 10+

Čo sa tu naučíš ? Zvýšiš svoju fyzickú silu a telesnú kondíciu, zlepšíš svoju koordináciu a rovnováhu, naučíš sa prekonávať prekážky, naučíš sa základné prvky - ako kotúľ vpred, kotúľ vzad, mlynské kolo, premety a veľa iného. Bez týchto základov nemôžeš navštevovať program APF 1.0 vzhľadom na tvoju bezpečnosť !

Skúška pre postup do APF 1.0: základné koordinačné pohyby, perfektne prevedený kotúľ vpred a kotúľ vzad (bez pomoci rúk pri vstávaní), mlynské kolo, stojka na hlave, odporúčanie trénera.


APF 1.0

Tréning je určený pre mierne pokročilých študentov, ktorí prešli programom APF 0.5 a úspešne zvládli postupové skúšky. Na tréningu sa zameriavame hlavne na akrobatickú časť, ktorá  už je fyzicky náročnejšia. Na tréningu sa naučíš základné akrobatické prvky ako: salto vpred, salto vzad, premet vpred, stojku, sklopku a rôzne pohybové a silové výdrže, ktoré musíš ovládať, aby si mohol postúpiť do programu pre pokročilých APF 2.0.

Vek: 10+

Čo sa tu naučíš ? Naučíš sa základné akrobatické prvky ako: salto vpred, salto vzad, premet vpred, stojku, makako, sklopku a rôzne pohybové silové výdrže, ktoré musíš ovládať, aby si mohol postúpiť do programu pre pokročilých a minimalizovali sme nebezpečenstvo zranenia.

Skúška pre postup do APF 2.0: stojka na vystretých  rukách 10 sekúnd, šplh na lane, záklon z kolien, salto vpred, salto vzad, rondat, premet vpred, makako, odporúčanie trénera.

APF 1 OPEN GYM

Voľné skákanie pre študentov, ktorí navštevujú parkour program APF1 a úspešne zvládli postupové skúšky a prešli programom APF 0.5. Tréning prebieha formou rýchlej rozcvičky a silového tréningu, po ktorej nasleduje voľnejšie skákanie. Tréner dohliada na poriadok v telocvični. Odporúčame ako doplnkový tréning k APF1.

Vek: 10+


APF 2.0

Tréning je určený pre pokročilých študentov, ktorí prešli programom APF 1.0 a úspešne zvládli postupové skúšky. Na tréningu sa učíme tie najťažšie akrobatické prvky  a silové prvky.  Študenti, ktorí tento tréning navštevujú si svoje miesto naozaj zaslúžili. Na začiatku každého tréningu je krátka rozcvička a ďalší priebeh je voľný.

Vek: bez vekového obmedzenia, záleží od schopností študenta

Čo sa tu naučíš ?  Na tomto tréningu budeš zlepšovať svoju techniku a hľadať vlastný štýl sebavyjadrenia v priestore, ktorý bude jedinečný. Priebeh tréningu je voľný, tréner k dispozícii ako dozor. 

OPEN GYM

Víkendové voľné skákanie pre študentov, ktorí navštevujú parkour programy APF1 a APF2 a úspešne zvládli skúšky do týchto pohybových programov.

Vek: 10+

Video z telocvične NITRA:

 

Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.